Dom Opiekuńczo-Leczniczy w Pilaszkowie

Dom Seniora – Centrum Rehabilitacji i Kultury w Ulesiu jest filią Domu Domu Opiekuńczo-Leczniczego w Pilaszkowie. Znajduje się w odległości ok. 160 km od Warszawy, w gminie Janowo, powiat Nidzica, województwo warmińsko-mazurskie – na historycznym pograniczu Mazowsza i Mazur.

Dom Opiekuńczo-Leczniczy w Pilaszkowie jest położony w miejscu o bardzo bogatej historii i w pięknej okolicy niedaleko od Warszawy. Powstał w latach 1993-1998, zbudowany  na fundamentach przeznaczonych w latach 80-tych ubiegłego wieku pod ośrodek szkoleniowy spółdzielczości mleczarskiej i przekazanych następnie Fundacji wraz z parkiem i odbudowanym dworem.  Liczne elementy architektoniczne Domu nawiązują do architektury  dworu, choć zastane fundamenty nie dawały zbyt dużych możliwości architektowi Zbigniewowi Zagrodzkiemu, warunkując choćby – tak istotny dla funkcjonowania  obiektu – układ i wielkość pomieszczeń.

 • Nasz Dom Opieki jest przeznaczony dla 130 osób, które zamieszkują w nim na stałe lub też korzystają z pobytów czasowych: rehabilitacyjnych, wypoczynkowych, wakacyjnych czy świątecznych.
 • Pensjonariusze mają do dyspozycji pokoje:
  1-osobowe
  (przede wszystkim dla osób sprawnych i samodzielnych w codziennym funkcjonowaniu – stosownie do wieku)
  2-osobowe (najczęstsza opcja)
  3-osobowe (w zasadzie dla osób obłożnie chorych).
  Przy każdym pokoju jest łazienka z prysznicem; istnieje także możliwość korzystania – z pomocą osób drugich – z kąpieli w wannie. Pokoje są wyposażone w telefony.
 • Dom Opieki w Pilaszkowie został zbudowany z przeznaczeniem dla osób o ograniczonej sprawności fizycznej, jest pozbawiony barier architektonicznych oraz wyposażony jest w dwie windy osobowe. Otaczający Dom park o alejkach przystosowanych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich  lub korzystających z balkoników jest znakomitym miejscem na spacery i relaks.
 • Na miejscu znajduje się kaplica, w której codziennie odprawiana jest Msza Święta; jest możliwy stały kontakt z przebywającym na miejscu duszpasterzem.
 • Codziennie prowadzona jest terapia zajęciowa oraz warsztaty artystyczne. Ponadto organizowane są koncerty muzyki poważnej oraz inne występy artystyczne.
 • Nasza biblioteka umożliwia zapoznanie się z literaturą polską i światową.
 • Pensjonariusze mogą również korzystać z sali koncertowej na 80 osób z fortepianem i pianinem, gdzie odbywają się koncerty, inscenizacje i występy dzieci z okolicznych szkół.
 • Sala telewizyjna na 50 osób z ekranem i projektorem dostarcza rozrywki podczas seansów filmowych.
 • Nasz Dom Opieki jest otwarty dla wszystkich osób dorosłych wymagających opieki medyczno-pielęgniarskiej, pomocy w wykonywaniu codziennych czynności życiowych lub rehabilitacji fizycznej. Przyjmuje osoby somatycznie chore, w tym przewlekle, lub też ze względów innych niż zdrowotne nie posiadające możliwości samodzielnego funkcjonowania w dotychczasowym miejscu zamieszkania.
 • W zakresie rehabilitacji zapewnia: fizykoterapię, kinezyterapię, hydroterapię oraz masaż suchy – zabiegi i ćwiczenia odbywają się za zleceniem lekarza rehabilitacji codziennie w dni powszednie w czterech specjalnie w tym celu przystosowanych i wyposażonych salach.
 • Codzienną opiekę medyczną sprawuje lekarz internista.
 • Pielęgniarki i opiekunki pełnią dyżury całodobowo.
 • Dla pensjonariuszy Domu Opieki w Pilaszkowie – w większości ludzi starszych, noszących w sobie kilkadziesiąt ostatnich lat historii Polski – nie bez znaczenia jest także wyeksponowana w pilaszkowskim dworze i zilustrowana pamiątkami rodzinnymi dawnych jego mieszkańców historia tego miejsca. Niektórzy odnajdują w niej echa własnego dzieciństwa i młodości .

Dom Opieki Pilaszków 3

Dom Opieki Pilaszków 19

Dom Opieki Pilaszków 13

Dom Opieki Pilaszków 6

Dane Kontaktowe:

05-860 Płochocin, Pilaszków, ul. Nowowiejska 137

tel. 22 733 80 00, fax 22 752 56 08

e-mail: pilaszkow@domyopieki.pl

 • Dojazd samochodem:

Dojazd2

 

 • Dom Opieki w Pilaszkowie znajduje się na zachód od Warszawy. Dojazd samochodem z centrum trwa około 40 minut.

Dojazd komunikacją miejską:

 • Dojazd z dworca Warszawa Śródmieście Kolejami Mazowieckimi kierunek Błonie, Sochaczew do przystanku Płochocin (czas podróży 27 lub 34 minuty). Następnie należy udać się na przystanek autobusowy Święcicka. Wsiąść do autobusu linii 743 w kierunku Cm. Wolski i wysiąść na przystanku Pilaszków (czas podróży 7 minut).
 • Dojazd z Centrum Warszawy tramwajem linii 8 w kierunku Osiedle Górczewska do przystanku Fort Wola (czas podróży 29 minut). Następnie należy wsiąść do autobus linii 743 w kierunku Wolica k. Płochocina i wysiąść na przystanku Pilaszków (czas podróży 35 minut)
 • Autobus linii 743 kierunek Wolica k. Płochocina ma pętlę na przystanku Cm. Wolski i stamtąd można bezpośrednio dojechać do Domu Opiekuńczo-Leczniczego wysiadając na przystanku Pilaszków (czas podróży 37 minut).
 • Link dojazdowy umożliwiający łatwe zaplanowanie podróży z Warszawy i okolic – Link dojazdowy
 • Link do rozkładu jazdy autobusu linii 743 – rozkład jazdy linia 743